ساعات کاری : 6:30 الی 20:30
Slider

گسترش دانش و فناوری در زمینه پزشکی مولکولی و مهندسی ژنتیک روز به روز حوزه­های جدیدی را فراروی محققان قرار می­دهد. در این میان ابزار و فناوری­های مولکولی یکی از مهم ترین عوامل در حل مشکلات دنیای پزشکی امروز محسوب می­شوند. این فناوری­های پزشکی مولکولی با رویکرد پایه و بالینی جایگاه ویژه­ای درحوزه های تشخیصی و درمانی دارند.

از آن جا که خط مشی آزمایشگاه  حکیم همواره بر بهبود کیفیت خدمات و به روز و کارآمد بودن تأکید دارد، بخش مولکولی این آزمایشگاه نیز با به کارگیری روش­های مولکولی در تشخیص، کمک به درمان، کنترل و پیشگیری بیماری­های بدخیم خونی و غیرخونی، بیماری­های عفونی باکتریایی، ویروسی، قارچی، بیماری­های انعقادی و ترومبوفیلی فعالیت می­نماید. در حال حاضر بیش از 100 تست مولکولی مختلف بر روی DNA و RNA بیماران از نمونه­های مختلف از جمله خون، سرم، پلاسما، مایع نخاع، بلوک­های پاتولوژی، گستره­های خون محیطی و مغز استخوان و ... با استفاده از متدهای PCR ,RFLP ,RT-PCR ,Allele specific PCR ,Reverse dot blot و ... و نیز با کمک دستگاه­های پیشرفته و به روز در بخش مولکولی آزمایشگاه حکیم قابل انجام است.

بخش مولکولی آزمایشگاه حکیم که از سال 1384 فعالیت خود را آغاز کرده در حال حاضر به عنوان یکی از معتبرترین بخش­های مولکولی در کشور می­باشد. طی بازدیدها و ممیزهایی که توسط موسسات و ارگان­های معتبر داخلی و خارجی انجام می­شود، روند انجام آزمایش­های مختلف مکررا مورد تایید قرار می­گیرند. این بخش در طی حدود 10 سال موفق به راه اندازی و ارائه بیش از 50 تست جدید در کشور شده است.

مسئول بخش:  دکتر میثم پوریاسین (دکتری تخصصی (Ph.D.) ژنتیک مولکولی)

X

آزمایشگاه حکیم

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب وبسایت آزمایشگاه حکیم محفوظ است